105 yaşında Evvel kanseri, sonra korona virüsü yendi haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda 105 yaşında Evvel kanseri, sonra korona virüsü yendi haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Kütahya’nın Domaniç ilçesinde torunlarının işlettiği konfeksiyon dükkanında zamanını geçiren Nuri Uysal, yakalandığı korona virüs rahatsızlığını 10 günde atlattı.

BEL AĞRISI İLE HASTANEYE GİTTİ

Bel ağrısı şikayetiyle götürüldüğü hastanede Kovid-19 testi pozitif çıkan Uysal’ın başka bir belirti göstermemesi üzerine, evinde karantinaya alınıp ilaç tedavisine başlandı. İlerleyen yaşına ve kronik rahatsızlıklarına Karşın 10 günde Kovid-19’u yenen Uysal, yaşadığı süreci anlatırken, maskesiz sokağa çıkmadığını, sosyal mesafeye dikkat ettiğini vurguladı.

10 GÜNDE AYAĞA KALKTIM

Torunlarıyla birlikte hayattan kopmadığını hatırlatan Uysal, “Korona denilen hastalık var ya işte onu geçirdim. Etrafımızda herkes korona virüse yakalanıyor, ‘bende yakalanırım’ diye korkuyordum. Dükkânda gelen gidene bakarken ‘acaba yakalanır mıyım?’ derken hastalık beni de buldu. Bir gün belim ağrıdı. Çocuklarla hastaneye gittik. Hasta olduğumu öğrendik. Beni evde karantinaya aldılar. Pek ilgilendiler. Maşallah bütün hastalıkları atlattığım gibi bunu da atlattım. 10 günde ayağa kalktım. Bu hastalığı, herkes Basit atlatamıyor. Maske, Ara ve temizlik kurallarına dikkat edelim. Ben kurtuldum. Allaha şükür” dedi.

KENDİNE Çok İYİ BAKAR

Torunu Hamit Uysal ise dedesinin kısa bir süre Evvel kolon kanseri atlattığını belirterek, “Ardından da korona gelince Çok korktuk. 105 yaşında Çok yaşanmışlık var. Dedem, bir sürü ameliyat atlattı. İlçenin ilk esnaflarından, ‘korona virüse dayanamaz’ diye düşünüyorduk. Çok şükür;10 günde ayağa kalktı. Dedemin hiç canı sıkılmaz. Yıllar Evvel dişiyle tırnağıyla açtığı dükkanına iner, bizi denetler, yardım eder. Kendine Çok iyi bakar, bugüne kadar pek Çok ameliyat oldu.

KANSERİ DE ATLATTI

En büyük sorunumuz ise kolon kanseri süreciydi. Çok şükür kanseri de atlattı” dedi. Dedesinin Sağlık formülünü de açıklayan Uysal, “ Bol bol yürür, günde 2 öğün Aş yer. Akşam saat 18.00’den sonra yeme içmeyi keser. Yoğurt, Koz, hakiki zeytinyağını eksik etmez. Çocukluğundan beri esnaf. Hani derler ya ‘çalışan demir pas tutmaz’, en bariz örneği dedemdir” diye konuştu.


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1683 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*