1 Saat İçinde Acil Para Bulmak Zırvaları

1 Saat İçinde Acil Para Bulmak Zırvaları
1 Saat İçinde Acil Para Bulmak Zırvaları

Para günümüzün en değerli aracıdır. Hatta araç tanımlamak bile yanlış sayılabilir, o artık adeta bir yaşam amacı haline geldi.

Ülkemizde para hiç olmadığı kadar değerli hale geldi. İnsanlar para için dostluklarını bozuyor ve hiç olmadığı kadar kötü bir karaktere bürünebiliyor.

Herkesin nakit paraya ihtiyaç duyduğu bu dönemde gelişen teknolojinin etkisiyle insanların acil nakit para ihtiyaçlarına karşı birçok dolandırıcılık yöntemi baş gösterdi.

Artan enflasyon ve ekonomik kriz nedeniyle geçim sıkıntısı çekenler acil nakit ihtiyaçları için çözümler ararken bu durumdan istifade eden birçok dolandırıcı ve sahtekar ihtiyacı olan vatandaşlara en son darbeyi internet üzerinden vuruyor.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle internet kullanım oranı o kadar arttı ki, insanlar aklındaki her şeyi ellerindeki telefonlarla aratır ve öğrenir oldu.


Acil Nakit Paraya İhtiyacı Olanların Yaptığı En Büyük Yanlış

1 Saat İçinde Acil Para Bulmak İstiyorum Nasıl Olur
1 Saat İçinde Acil Para Bulmak İstiyorum Nasıl Olur

İnsanlar nakit ihtiyaçları için google gibi arama motorlarında acil nakit para , 1 saat içinde acil para bulmak gibi aramalar yapıyor. Bu aramalar sonucunda karşılarına yüzlerce web sitesi ve çok cazip teklifler çıkıyor.

Şunu açıkça belirtmeliyiz ki acil nakit para ihtiyacınız için google aramasıyla karşınıza çıkan sitelerin hemen hepsi dolandırıcılık amacıyla kurulmuş paravan sitelerdir.

Bu tip siteler üzerinden kesinlikle para temin edemezsiniz aksine dolandırıcıların kullandığı birçok farklı yöntem ile şifre ve kimlik bilgilerinizi kaybedebilir hatta üzerine bir de borçlanma ihtimaliniz var.

Acil nakit para ihtiyacınız için kesinlikle internette ne idüğü belirsiz sitelerin bağlantılarına tıklamayın ve kimseyle iletişim kurmayın.


Acil Nakit Para İhtiyacı En Doğru Yoldan Nasıl Karşılanır

Bir Saat içinde Acil para bulmak yalanı
Bir Saat içinde Acil para bulmak yalanı

Herkesin maddi durumunun sıkışık olduğu ve acil para bulması gerektiği dönemler olabilir. Bu durum utanılacak veya çekinilecek bir durum değil aksine gayet doğal ve insani bir durumdur.

Bazı dönemlerde insanlar stres altında ne yapacağını şaşırıp heryere saldırabilir. Nakit ihtiyacı duyulan dönemler bunları başında gelir. Fakat böyle durumlarda serinkanlı olmalı ve mantıklı düşünmek gerekir. Çünkü böyle zamanlarda yapılacak en küçük hatalar daha büyük sonuçlarla geri dönebilir.


Nakit Para İhtiyacı İçin Gerçekçi Tavsiyeler

Acil nakit ihtiyacınız için tefecileri ve internette dolanan dolandırıcı siteleri bir kenara bırakın.

1 . Banka Kredisi

Çoğu insan gibi sizde ilk olarak eğer kredibiliteniz müsaitse bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle yükselen kredi faiz oranları son günlerde hükümetin baskısıyla düşürülmeye başladı. Son açıklanan habere göre Mart 2019 itibarıyla Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yüzde 1,53 seviyesine düşürdü.

2. Borç Para Almak

Acil nakit ihtiyacınızın çözümü için banka kredilerinden faydalanamıyorsanız sizin için ikinci seçenek bir akraba veya size güvenen bir tanıdığınızdan borç para almaktır.

Çoğu insan yakınlarından borç para almak konusunda çekimserdir. Fakat bazı sıkışık zamanlarda yakınlarınızdan alacağınız borç sizin için kurtarıcı olabilir.

Yalnız şunu belirtmekte fayda var ilişkilerinizin ilerleyen zamanda bozulmaması için alacağını borç makul miktarlarda ve geri ödeyebileceğiniz tutarlarda olmalıdır.

3. Eşya Satmak

Birkaç saat içinde acil nakit para ihtiyacınız var ve bankadan kredi çekmek için yeterli zamanınız yok. Yada zaten kredi limitiniz yok çekemiyorsunuz. Ve yakınlarınızdan borç alamıyorsunuz. Sizin için acil çözüm sahip olduğunuz bir şeyleri hızlıca satmak olacaktır.

Evinizde veya ofisinizde kullanmadığınız eşyalarınızı, cep telefonu, tablet ve laptop gibi cihazlarınızı çok hızlı bir şekilde nakit paraya çevirebilirsiniz.

Bunun için ikinci el dükkanlarınızı gezmenize de gerek yok. İkinci el eşya alan birçok dükkan internet veya whatsapp üzerinden fotoğraflar vasıtasıyla eşya ve cihazlara teklif verebiliyor. Siz de eşyanızı satmak için internette 2. el eşya alanlar aramasıyla eşyalarınıza alıcı bulabilirsiniz.

Letgo gibi uygulama ve satış platformları da işinizi görebilir. Ama en hızlısı alıcıya sizin ulaşmanız olacaktır.

Bir şeyleri satarak acil nakit ihtiyacınızı bir ölçüde giderebilirsiniz. Fakat bunlar küçük miktarlar olacaktır.


Bir saatte acil para bulmak için boşuna internette dolandırıcı sitelerinde vakit harcamayın ve yukarıdaki gerçek yöntemleri deneyin.


Ayrıca Bakınız : Yatırım Yapmadan İnternetten Para Kazanmanın 10 Yolu


Ayrıca Bakınız : Franchising Nedir? Ne Anlama Geliyor?


Ayrıca Bakınız : Google Reklamlarından Para Kazanmak Hayal mi?


Ayrıca Bakınız : Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Kullanılır?


Ayrıca Bakınız : Para Kazandıran Hobiler


Zenpara , sunmuş olduğu tüm emsalsiz yazı, yazı ve içerikler finans ve iktisat alanında bilgilendirme ve güvenilir kaynak oluşturma amacıyla kıymetli kullanıcılarına sunulmaktadır.

Sual, görüş, tavsiye ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir yada info@zenpara.com adresi üstünden iletişime geçebilirsiniz.

logo zenpara
Zenpara.com / Iktisat ve Finans
Zenpara hakkında 1676 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*