1.7 milyar dolarlık emeklilik fonu sağlayıcısı Coinbase ile anlaştıBugünün Önemli Kripto Para , Coin ve Altcoin haberleri mevzusunda 1.7 milyar dolarlık emeklilik fonu sağlayıcısı Coinbase ile anlaştı başlıklı yazıyı aşağıda bulabilirsiniz.

ABD’deki 22 trilyon dolarlık emeklilik fonu piyasasının 1.7 milyar dolarlık kısmına haiz olan ForUsAll, ülkede “401(k)” olarak da malum emeklilik fonu için çalışanlara kripto parayla yatırım yapma fırsatı sunacak.

ABD medyasından Wall Street Journal’ın haberine bakılırsa; şirketlere çalışanlar için emeklilik fonu hizmeti veren ForUsAll, Coinbase borsasıyla anlaştı ve çalışanlar fon katkı paylarının yüzde 5’lik kısımlarıyla, Temmuz ayından itibaren kripto paralara yatırım yapabilecekler. Yatırımlar Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’in yanısıra birçok kripto para ile de olabilecek.

400 şirketten oluşan bir Alıcı portföyü olan ForUsAll, bu firmaların ne kadarının kripto para mevzusunda talepte bulunduğunu ise açıklamadı.

ABD Birleşik Devletleri’nde “401 (k) planı” terimi, Dahil Gelir Kanunu’nun 401 (k) alt-metin bölümünde belirtilen ve işveren tarafınca desteklenen bir emeklilik hesap plânından geliyor. Çalışanların fon için lüzumlu olan finansmanı direkt maaş üstünden yatırılıyor.

Ülkede kurumsal kripto para yatırımlarında adeta patlama yaşansa da, emeklilik fonu için aynı Durum söz mevzusu değil. Uzmanlar emeklilik fonları için kripto para talebinin hala azca bulunduğunu sadece benimsenme ile gelecek yıllarda bu mevzuda da artış beklediklerini belirtiyorlar.

En güncel gelişmelerden derhal haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dünyanın en Oldukca işlem gören ve en güvenilir kripto para borsası olan Binance da bitcoin , ethereum , cardano , monero ve birçok değişik kripto para alım satım işlemlerinizi Türkçe olarak gerçekleştirebilirsiniz. %10 komisyon indirimi ile Binance’a kaydolmak için tıklayın.

“Bu sayfada bitcoin, ethereum, ripple, altcoin ve dieğr kripto paralar ile ilgili herhangi bir Al sat yönlendirmesi ve yatırım tavsiyesi bulunmamaktadır.” Zenpara Kripto Coin Haber Servisi

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz mevzusu içerik bazı alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif yada ayrıcalık talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden yada yazışma sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Hisse senetleri Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2513 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*